U petak, 04.07.2014. godine, u palati „Srbija“ u Beogradu, održan je koordinativni sastanak Tempus projekata iz šestog konkursnog roka (2013. godine).

koordinativni sastanak 04072014 1koordinativni sastanak 04072014 2

Nakon uvodnog obraćanja dr Srđana Verbića, ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (RS) i gđe Marije Filipović-Ožegović, upravitelja Fondacije Tempus-Erazmus+ kancelarije za Srbiju, Prof. Zorana Lužanin, pomoćnik ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja RS iznela je informacije sa bilatelarnog skrininga održanog u okviru Pregovaračkog poglavlja br. 26 – Obrazovanje i kultura.

Nakon toga, gđa Marija Filipović-Ožegović iznela je zapažanja o projektima iz konkursnog roka 2013. nakon prvog kruga monitoring poseta.

koordinativni sastanak 04072014 3

Sa uvodom u pripremu srednjoročnog izveštaja prisutne je upoznala gđa Sofija Dukić iz Fondacije Tempus-Erazmus+ kancelarije za Srbiju, dok su Prof. Dubravka Jovičić, Prof. Milena Stanišić i Ana Živčić, sa Fakulteta muzičke umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu, prisutnima prenele iskustvo sa podnošenjem srednjoročnog izveštaja Tempus projekta InMusWB Introducing interdisciplinarity in music studies in the Western Balkans in line with European perspective.

Najzad, sa temama od značaja za pripremu dokumentacije za završne finansijske izveštaje, prisutne je upoznala gđa Nina Stojanović iz Fondacije Tempus-Erazmus+ kancelarije za Srbiju, govoreći o institucionalnoj politici kod isplata honorara i dnevnica za službene puteve, o poreklu opreme u Tempus projektima iz konkursnog roka 2013. godine i o prikupljanju relevantnih dokumenata.

Po svim otvorenim temama vodila se iscrpna diskusija sa pitanjima i odgovorima.