Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Nišu baštini 22 godine dugu tradiciju organizacije naučne konferencije pod nazivom „FIS Komunikacije“.

Ovogodišnja konferencija organizovana u saradnji sa Ministarstvom  prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije u periodu od 16. do 18. oktobra, 2014. godine, okupila je učesnike iz 11 zemalja, sa ukupno 76 radova uvrštenih u Zbornik radova, nakon recenzentskog postupka. Učesnike skupa su uvodnom rečju pozdravili Rektor Univerziteta u Nišu, Prof. dr Dragan Antić i Dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, Prof. dr Milovan Bratić.

Konferencija je bila i odlična prilika za promociju i diseminaciju Tempus SPEED projekta. Rukovodstvo Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Nišu želi da izrazi zahvalnost svim učesnicima skupa sa nadom da je konferencija ispunila svoju svrhu i doprinela razvoju i širenju naučne i stručne misli u oblasti sporta, fizičkog vaspitanja i rekreacije.

Preuzmite Program naučne konferencije "FIS KOMUNIKACIJE 2014" (pdf, 692KB)

Saša Bubanj, vanredni profesor
Koordinator Tempus SPEED projekta za Univerzitet u Nišu