U organizaciji Univerziteta u Nišu, Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja (FSFV) Univerziteta u Nišu i centra za učenje stranih jezika „Precious GIFT“, a u okviru Tempus SPEED projekta, 05.11.2014. godine započelo se sa sprovođenjem tromesečnog kursa engleskog jezika.

kurs engleskog 1
kurs_engleskog_2

Edukacijom je obuhvaćeno nastavno i nenastavno osoblje FSFV i Univerziteta u Nišu, podeljeno u grupe prema rezultatima prethodno sprovedenog testiranja znanja engleskog jezika. Nastava će se održavati dvočasom, ponedeljkom i sredom na FSFV u cilju pripreme nastavnog i nenastavnog osoblja za uspešno sprovođenje budućeg master studijskog programa koji je najavljen za početak akademske 2015/16 godine, a koji će proizaći sa Tempus SPEED projekta.

kurs_engleskog_3
kurs_engleskog_4

Kurs engleskog jezika finansiran od strane Tempus SPEED projekta, omogućio je tesnu saradnju učesnika Tempus SPEED i IPA projekta (projekat međugranične saradnje - CCI broj 2007CB16IPO006, između Bugarske i Srbije) u kome takođe, učestvuje FSFV Univerziteta u Nišu. Naime, sredstvima IPA projekta, FSFV Univerziteta u Nišu opremio je učionicu za različite Distance Learning studijske programe, koji su u postupku akreditacije ili će to biti u skorijoj budućnosti, što je slučaj sa prethodno navedenim master studijskim programom koji će proizaći sa Tempus SPEED projekta.

kurs_engleskog_5
kurs_engleskog_6