Na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Nišu, 09.04.2015. godine, održan je sastanak, kome su prisistvovali predstavnici Centra za razvoj karijere Univerziteta u Nišu, Prof. dr Miodrag Lazić i Nevena Mitić, i profesori i predstavnici studentskog parlamenta Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Nišu.

saradnja_czrk_speed_1
saradnja_czrk_speed_2

Utvrđeno je da se 13.05.2015. godine u amfiteatru Fakulteta sa početkom od 14 i 30h održi predavanje u cilju predstavljanja “Vodiča kroz diplome”, materijala koji ima za cilj da doprinese boljoj informisanosti poslodavaca o reformisanim studijskim programima na univerzitetima u Srbiji i njihovom lakšem prepoznavanju novih obrazovnih profila i diploma svojih sadašnjih i budućih zaposlenih sa visokom stručnom spremom.

Vodič kroz diplome je vodič za pomenute poslodavce, potom karijerne savetnike, studente i buduće studente, njihove roditelje i saradnike na putu po zoni visokog obrazovanja u Srbiji i Evropi. Kao informativna alatka može da se koristi u poslovima zapošljavanja, programiranja i organizacije prakse i neformalnog obrazovanja , karijernog savetovanja i informisanja mladih u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu.

Pojedincu može da pruži podršku u donošenju odluka, snalaženju tokom studiranja i neposredno posle diplomiranja, daljem usmeravanju učenja i ličnog i profesionalnog razvoja. Jedan od predavača biće i g-din Boban Matić, Direktor Nacionalne službe za zapošljavanje, filijale Niš.