U odnosu na mogućnost povezivanja i dvosmerne komunikacije između studenata i potencijalnih poslodavaca, 13.05.2015. godine, predstavljena je postojeća ICT platforma i održano predavanje u amfiteatru Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Nišu, u okviru Tempus SPEED projekta.

vodic_kroz_diplome_13052015_1
vodic_kroz_diplome_13052015_6

Najpre su Prof dr Saša Bubanj i Prof dr Tomislav Okičić, prisutnima predstavili Tempus SPEED projekat, a potom su Prof dr Miodrag Lazić, direktor Centra za razvoj karijere Univerziteta u Nišu i Nevena Mitić saradnik u centru, predstavili ICT platformu i "Vodič kroz diplome", materijal nastao u okviru Tempus projekta „Razvoj karijernog vođenja u cilju unapređenja visokog obrazovanja u Srbiji“, koji služi poslodavcima, karijernim savetnicima, studentima i budućim studentima, njihovim roditeljima i saradnicima, na putu po zoni visokog obrazovanja u Srbiji i Evropi.

vodic_kroz_diplome_13052015_2
vodic_kroz_diplome_13052015_3

Pored toga, prisutnima su se obratili i Biljana Šćekić, predstavnica Nacionalne službe za zapošljavanje, filijale Niš, odgovorna za profesionalno savetovanje i planiranje karijere, kao i Prof. dr Dejan Krstić, profesor Fakulteta zaštite na radu Univerziteta u Nišu, koji aktivno učestvuje u radu Centra za razvoj karijere na svom matičnom fakultetu.

vodic_kroz_diplome_13052015_4
vodic_kroz_diplome_13052015_5