Peti koordinativni  sastanak u okviru Tempus SPEED projekta održan je, kako je i planirano, zajedno sa XIII ENSSEE Forumom u Rimu u periodu od 08.09. do 12.09.2015. godine, u organizaciji Univerziteta Foro Italico.

Glavni ciljevi sastanka bili su da se detaljno predstave predlozi silabusa, osoblja i studijskog materijala novih kurikuluma od strane svih visokoškolskih institucija, partnera na projektu, predlozi programa celoživotnog učenja, kao i predlozi sadržaja tri predstojeća intezivna kursa, koji će biti sprovedeni u okviru akademske godine 2015/2016 u Novom Sadu, Prištini i Skadru. Prvi u nizu kurseva, trebalo bi da bude realizovan u Novom Sadu, u novembru mesecu tekuće godine, u trajanju od 3 nedelje. Svaka od visokoškolskih partnerskih institucija na projektu odrediće po troje svojih studenata koji će pohađati navedene intezivne kurseve.

rome_08092015_1
rome_08092015_2

Konferencija pod nazivom XIII ENSSEE Forum (http://enssee2015rome.it/), bila je odlična prilika da partneri na Tempus SPEED projektu uzmu aktivno učešće, što su predstavnici visokoškolskih institucija iz Srbije, tačnije iz Niša, Beograda i Novog Sada i učinili. Predstavnici Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u Nišu su 15-to minutnim saopštenjem pred eminentnim skupom predstavili i diskutovali na temu “Anti-doping programa u sektoru fizičkog vaspitanja”. Inače, organizacioni odbor konferencije obezbedio je učešće brojnih vodećih evropskih i svetskih eksperata, koji su saopštenja predstavnika sva tri Univerziteta iz Srbije, pozitivno ocenili.

Posebne pohvale za uspešnu organizaciju i realizaciju koordinativnog sastanka i konferencije dobili su eminentni stručnjaci, Prof. dr Paolo Parisi i Prof. dr Daniella Caporossi, sa Univerziteta Foro Italico iz Rima.

Pogledajte još neke od fotografija iz Rima.