Na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja, Univerziteta u Nišu je u periodu 15-17.10.2015. godine održana međunarodna naučna konferencija "FIS Komunikacije u fizičkom vaspitanju, sportu i rekreaciji". Konferencija, 18. po redu, organizovana je pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.

diseminacija_fis_2015_1
diseminacija_fis_2015_2

Višegodišnje iskustvo u organizaciji ovog skupa doprinelo je da se iz godine u godinu, sve veći broj autora iz različitih zemalja prijavljuje za učestvovanje na konferenciji, a povećao se i broj prijavljenih radova, tako da je nakon recenzentskog postupka u Zbornik radova uvršteno 69 radova. Predavači na plenarnim sesijama bili su eminentni stručnjaci iz svojih oblasti, a učešće u radu po sesijama uzeli su kako već afirmisani istraživači, tako i mladi autori koji prave prve korake u naučno-istraživačkom radu.

Znatan broj stranih autora i tematska raznovrsnost tema, proširili su stručne i naučne vidike, te podstakli na saradnju i nove stvaralačke napore. Međunarodna naučna konferencija predstavljala je odličnu priliku za diseminaciju Tempus SPEED projekta i dosadašnjih sprovedenih aktivnosti.

Preuzmite Program naučne konferencije "FIS KOMUNIKACIJE 2015".