U Nišu, 27.11.2015. godine u Gradskoj kući, predstavljan je pozitivan izveštaj EU o Republici Srbiji za 2015. godinu.

gradska_kuca_27112015_1
gradska_kuca_27112015_2

Izlagači, gospodin Frejk Janmat, šef Sektora za evrointegracije i ekonomske teme Delegacije EU u Srbiji, gradonačelnik Niša Prof. dr Zoran Perišić, dr Dragan Kostić, predsednik Regionalne privredne komore Niš, Mihajlo Zdravković, gradski većnik zadužen za privredu, Prof. dr Boban Stojanović, profesor Ekonomskog fakulteta u Nišu, Marko Jovanović, student Ekonomskog fakulteta u Nišu i Danijela Vučić, menadžer EU info pointa u Nišu, govorili su o ekonomskim aspektima saradnje EU i Republike Srbije, a naglašena je i neophodnost tesnog povezivanja akademske zajednice i tržišta rada , tj., kreiranja studijskih programa koji će biti u skladu sa aktuelnim i budućim potrebama tržišta rada. Predstavnik Univerziteta u Nišu na navedenoj prezentaciji,  bio je Prof. dr Saša Bubanj, koordinator Tempus SPEED projekta za Univerzitet u Nišu.