U periodu 21-23.03.2016. godine, predstavnici Univerziteta u Nišu, Prof. dr Saša Bubanj i Prof. dr Tomislav Okičić, prisustvovali su sastanku čiji je domaćin bio, u okviru Tempus SPEED projekta, Univerzitet u Beču. Tema sastanka su bili akreditacija i implementacija Master i LLP programa proizašlih sa aktuelnog projekta, rad Centra za razvoj karijere i status ICT platforme Univerziteta u Nišu u službi studenata, poslodavaca i svih zainteresovanih, potom predstojeći intenzivni kursevi, nabavka opreme, štampanje novih udžbenika, mobilnost nastavnika, nenastavnog osoblja i studenata i drugo.

bec_21032016_1
bec_21032016_2

U okviru trodnevnog boravka, organizovan je seminar pod nazivom „Osiguranje kvaliteta u visokom obrazovanju“, koga je vodila G-đa Karen Petry sa Univerziteta u Kelnu, Nemačka.