Tročlana komisija iz Danske, u sastavu Prof. dr Karsten Froberg, Prof. dr Thomas Skovgaard i Danielle Louise Nørager Johansen, sproveli su procenu usaglašenosti novoakreditovanih Master akademskih studija MAS1 - Fizičko vaspitanje, fizička aktivnost i zdravlje, proizašalih iz Tempus SPEED projekta, sa opštim evropskim standardima.

kontrola kvaliteta 14092016

Sastanku su prisustvovali predstavnici Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Nišu (FSFV), Centra za razvoj karijere Univerziteta u Nišu, Nacionalne službe za zapošljavanje-Filijala Niš, poslodavci i studenti. Ocena Komisije o dosadašnjim aktivnostima UNI i FSFV i o novoakreditovanom studijskom programu bila je pozitivna, a preporuka Komisije je da treba težiti ka akreditovanju aktuelnih MAS studija u oblik studija na daljinu, za šta je u budućem periodu neophodno ispuniti dodatne standarde.